Vikišaltiniai:Būk drąsus

Iš Vikišaltiniai.
Pereiti į navigaciją Jump to search

Būk drąsus – Vikišaltinių elgesio gairė, kurios esmė paprasta – neverta baimintis kažko daryti. Kadangi išsaugomos visos puslapių versijos, viskas išliks ir, jeigu prireiks, bus atkurta. Jei nori prisidėti prie projekto, įkeldamas kokį nors tekstą (jei tik jis nėra saugomas autorių teisių), tą ir padaryk. Tam nebūtina žinoti visų formatavimo ir kategorizavimo subtilybių – tobulumo čia nėra reikalaujama. Jei yra trūkumų, juos pataisys projekto senbuviai. Na, o jei kas nors visai neišeis, irgi ne bėda – puslapį administratoriai tiesiog ištrins.

Kita vertus, ši gairė nereiškia, jog nereikia vadovautis sveika nuovoka ar prisilaikyti taisyklių (ypač svarbu nepažeidinėti autorių teisių). Jei pakeitimas buvo atmestas, greičiausiai su juo buvo kažkas negerai. Jei pakeitimai yra atmetami labai dažnai, tikriausiai ne visai tinkamai supratai projekto tvarką.

Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Vikišaltiniuose, skirtingai nei kituose projektuose, nereikėtų skubėti taisyti rašybos ar skyrybos klaidų. Šiame projekte dauguma tekstų yra ganėtinai seni, tad rašybą ir skyrybą reikėtų išlaikyti tokią, kokia ji buvo originale. Jei šiais laikais tokia rašyba ar skyryba būtų laikoma klaidinga, anais laikais taip toli gražu nebuvo.