Vikišaltiniai:Kandidatavimas į administratorius

Iš Vikišaltiniai.
Pereiti į navigaciją Jump to search

Vikišaltiniuose administratoriaus privilegijos - galimybė versti didžiąją dalį specialiųjų tekstų bei vėliau juos taisyti; galimybė trinti, užrakinti ar atrakinti puslapius.

Jei jūs manote, kad esate pakankamai aktyvus ir pasiryžęs atlikti dalį administratorinių darbų, įrašykite savo pageidavimą šiame puslapyje.

Rinkimai[keisti]

Kiekvienas registruotas vartotojas, kuris šiame projekte dalyvauja ne trumpiau kaip 1 mėnesį, yra atlikęs mažiausiai 20 pakeitimų (redagavimo veiksmų, angl. edits), gali siūlyti kitų kandidatūras ir balsuoti dėl pasiūlymų. Teikiant savo kandidatūrą, nurodytinas atitikimas keliamiems reikalavams (100 pakeitimų, sukurtų 10 puslapių, veiklos laikotarpis - 2 mėn., kt.).

Kandidatūrų svarstymuose, diskusijose gali (ir turėtų) dalyvauti visi projekto dalyviai. Argumentuotas administratoriaus teisių prašymas turi būti pateiktas puslapyje „Kandidatavimas į administratorius“.

Kiekvienas dalyvis gali balsuoti tik arba prieš. Per 14 dienų nuo kandidatūros pasiūlymo balsuoti turi bent 3 projekto dalyviai. Jei ne mažiau kaip 2/3 visų balsų buvo , laikoma, kad kandidatui buvo išreikštas projekto Bendruomenės pasitikėjimas (votumas). Jam gali būti suteikiamos administratoriaus teisės.

Praėjus 14 dienų nuo kandidatūros pasiūlymo, balsavimo rezultatai apibendrinami, suformuluojamas galutinis sprendimas. Rinkimų eigos medžiaga, diskusijos netrinamos.

Šablonas balsavimui[keisti]

Kandidatas-pavyzdys[keisti]

Tai tik pavyzdys.

 • :
 1. Pritariantis-pavyzdys
 • Prieš:
 1. Nepritariantis-pavyzdys
 • Susilaiko:
 1. Susilaikęs-pavyzdys
 • Komentarai:
 1. Šis balsavimas yra netikras --Komentatorius-pavyzdys

Teisių suteikimas[keisti]

Rinkimų eigą (taip pat balsavimo rezultatus) apibendrina ir Bendruomenės sprendimą konstatuoja Vikišaltinių biurokratas arba kuris nors administratorius. Jis patikrina, ar reikalavimai, keliami kandidatams, taip pat administratorių rinkėjams, yra išpildyti. Atitinkami reikalavimai, sąlygos turi būti išpildytos iki kandidatūros teikimo.

Vikicitatų bendruomenei pritarus administratoriaus kandidatūrai, administratoriaus teises suteikia biurokratas arba Metawiki „ūkvedys“ (angl. steward).

Administratoriaus (kaip ir Biurokrato) teises anuliuoti gali tik Metawiki „Ūkvedžiai“ (steward).

Esami prašymai[keisti]

(Nepamirškite parašyti savo vartotojo vardo, motyvacijos, kodėl norėtumėte tapti administratorium ir ką planuojate nuveikti būdamas administratoriumi)

Išpildyti prašymai[keisti]

Kurmis[keisti]

1) Vieninteliam Vikišaltinių administratoriui periodiškai nesilankant projekte nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, yra prasminga, kad jame atsirastų antras administravimo statusą turintis naudotojas.

2) Naudotojas Kurmis šiuo atveju turi pakankamai kompetencijos ir veiklos precedentą, yra motyvuotas ir pagarbus su kitais dalyviais. Pažymėtinas indėlis šiame projekte – 500 redagavimo veiksmų.

3) Projekte dalyvauja nuo 2008 m. liepos 15 d.

4) Papildomai galima atkreipti dėmesį į konstruktyvią bei produktyvią veiklą Vikicitatų projekte, kuriame indėlis sparčiai artėja prie 10 000 keitimų.

5) Turi administravimo patirties Vikicitatų projekte. --Redagavimas 20:47, 2009 gegužės 7 (UTC)

[keisti]

 1. --Redagavimas 20:47, 2009 gegužės 7 (UTC)
 2. --Kellog257 01:28, 2009 gegužės 8 (EEST)
 3. --Žiedas 12:55, 2009 gegužės 9 (UTC)

Prieš[keisti]

Susilaiko[keisti]

Komentarai[keisti]

Su Kurmio kandidatavimu visiškai sutinku ir neužkomentuoju. Pastaba administratoriui Redagavimui: mano aptarimų puslapyje išsakėte savo nuomonę dėl naudotojo Žiedo, cituoju: „Be to, reikia atskirti, kad Vikišaltiniai yra kitas wiki projektas, todėl praeities nereikėtų sieti prognozuojant kitų dalyvių veiklos pobūdį“, taigi dabar padarėte ryškią argumentavimo klaidą. Jeigu gerai nežinočiau Vikimedijos fondo politikos ir lietuviškųjų projektų atitikmenų praktikos bei to, kad Kurmis yra konstruktyvus naudotojas ir vertas turėti administratoriaus teises, sakyčiau, kad ši paraiška suteikti teises negalioja. Kaip pavyzdį galiu pateikti savo patirtį Vikipedijoje – ten jos užtenka, kad galėčiau kandidatuoti į administratorius, o įdirbis pagrindiniame projekte visuomet buvo, yra ir liks svarbiausiu aspektu tokiais klausimais, kadangi interneto vartotojai pirmiausia orientuojasi į bendresnę sritį – enciklopediškumo pagrindus. Dargi, nauji dalyviai pirma atkreipia dėmesį į Vikipediją dėl to, kad, pavyzdžiui, Vikišaltiniai arba Vikicitatos, neturi išplėtotos techninės aplinkos ir išvystyto biurokratinio pagrindo, todėl sunkiau pasirinkti veiklos sferą. Tiesa, šiame projekte mano keitimų skaičius – šiek tiek daugiau nei trys šimtai, o dalyvauju gerokai trumpiau už Kurmį. Kitas netinkamas argumentas pareiškime – administravimo patirtis, kuri Kurmio atveju nėra tokia jau ilga, be to, didelio amato tam nereikia; tai tiesiog atsakingas darbas, nes gauni galimybę vystyti projektą. Tuo nepriimta remtis Vikipedijoje teikiant prašymus administratoriaus teisėms gauti. Juk yra aiškiai apibrėžta, kad naudotojas jas gauna ne dėl indėlio, o dažniausiai dėl profesionalumo ir dar labiau – noro plėtoti projektą, taip pat palaikyti jame tvarką.

Šiaipgi, pasikartosiu, kad Kurmio kandidatūrą palaikau ir tikiu jo kompetencija. Labai gerbiu jo įnašą į Vikicitatas. --Kellog257 01:28, 2009 gegužės 8 (EEST)

Administravimo patirtis kitame Projekte šiuo atveju yra fakultatyvus (t.y. papildomas), o ne pagrindinis argumentas. --Redagavimas 05:06, 2009 gegužės 8 (UTC)
Gerai, kad pataisėte, nors, kaip jau sakiau, man tai nebuvo būtina. --Kellog257 11:35, 2009 gegužės 8 (EEST)

Manęs pasiūlymas Vikišaltinių administratoriumi buvo nelaukta, bet maloni staigmena. Dėkoju. Šiame projekte mano indėlis dar gana kuklus (kaip ir visas lietuviškasis projektas). Abejoju ir dėl savo kompetencijos. Tik gerų norų ir sumanymų turiu pakankamai, o laiko trūksta. Tikrai nemanau, kad esu nusipelnęs, bet, jeigu bendruomenė pritars, pasiūlymo tapti antruoju šio projekto administratoriumi neatsisakau. Pasitikėjimą prižadu pateisinti darbu. Jaučiu gėdą, kad lietuviškieji Vikišaltiniai pagal puslapių skaičių yra lentelės apačioje ir labai tikiuosi, kad tai laikina. --Kurmis 14:20, 2009 gegužės 8 (UTC)

Visada akcentuotini norai ir gera valia, motyvacija ir bendravimas su kitais projekto dalyviais bei nusimanymas. Jums galgi trūksta paskutinio dalyko, bet tai nėra labai svarbu, nes Vikimedijos projektai nelabai atitinka rinkodaros ar pardavimų principus, taigi ir nėra didelio skirtumo, kokia techninė išorė. Fondo politika akcentuoja projektų turinį. O kalbant apie keitimų skaičių, šiame projekte eilinis naudotojas jų daug atlikti ir nelabai turi galimybės, nes iš esmės tik įkelia tekstus ir rečiau – juos redaguoja.

(Kaip matote, teko ilgokai zyzti, kol Redagavimas suprato mano užuominas apie koordinuotesnį darbą projekte. Linkiu sėkmės!) --Kellog257 17:29, 2009 gegužės 8 (EEST)

BALSAVIMO REZULTATAI: praėjus 2 savaitėms nuo kandidatūros pateikimo, rinkimuose, diskusijose dalyvavo 4 Projekto dalyviai. "Už": 3+1, "prieš" nėra -> taigi, kandidato atžvilgiu konstatuotinas Bendruomenės votumas.

SPRENDIMAS: suteikti administratoriaus teises.

Balsavimo rezultatus apibendrino --Redagavimas 15:18, 2009 gegužės 21 (UTC)

Homo ergaster (2019)[keisti]

Vieninteliam aktyviam Vikišaltinių administratoriui Kurmiui rečiau lankantis projekte, reikėtų bent vieno aktyvaus administratoriaus. Turiu nemažai administravimo patirties Vikipedijoje, be to, nuolat stebiu, kas vyksta Vikišaltiniuose, todėl galėčiau paadministruoti ir šį projektą. Atkreipiu dėmesį, kad balsuojama dėl laikino teisių suteikimo keliems mėnesiams (terminą nustato stiuardai Meta Wiki). --Homo ergaster (aptarimas) 17:15, 4 gruodžio 2019 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

[keisti]

 1. Ankry (aptarimas) 12:11, 5 gruodžio 2019 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Prieš[keisti]

Susilaiko[keisti]

Komentarai[keisti]

Teisės suteiktos 6 mėnesiams (iki 15:23, 13 birželio 2020). --Homo ergaster (aptarimas) 17:43, 20 gruodžio 2019 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Homo ergaster (2020)[keisti]

Einant į pabaigą 6 mėn. laikotarpiui, kuriam buvo suteiktos administratoriaus teisės, teikiu naują prašymą. Balsuojama dėl laikino teisių suteikimo keliems mėnesiams (konkretų terminą nustato stiuardai Meta Wiki). --Homo ergaster (aptarimas) 08:43, 6 birželio 2020 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

[keisti]

 1. Zygimantus (aptarimas) 07:29, 10 birželio 2020 (UTC)Atsakyti[atsakyti]
 2. Matasg (aptarimas) 12:10, 10 birželio 2020 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Prieš[keisti]

Susilaiko[keisti]

Komentarai[keisti]

Teisės suteiktos 1 metams (iki 15:23, 13 birželio 2021). --Homo ergaster (aptarimas) 09:23, 13 birželio 2020 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Homo ergaster (2021)[keisti]

Einant į pabaigą 1 metų laikotarpiui, kuriam buvo suteiktos administratoriaus teisės, teikiu naują prašymą. Kaip ir anksčiau, balsuojama dėl teisių suteikimo tam tikram laikotarpiui (konkretų terminą nustato stiuardai Meta Wiki). --Homo ergaster (aptarimas) 13:11, 6 birželio 2021 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

[keisti]

Tikrai už, nes Homo turi labai daug administracinės patirties. (yes because Homo has got really much administration experience) – 7elteven (aptarimas) 06:49, 7 birželio 2021 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Prieš[keisti]

Susilaiko[keisti]

Komentarai[keisti]

Teisės suteiktos 1 metams. --Homo ergaster (aptarimas) 14:29, 13 birželio 2021 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Homo ergaster (2022)[keisti]

Einant į pabaigą 1 metų laikotarpiui, kuriam buvo suteiktos administratoriaus teisės, teikiu naują prašymą. Kaip ir anksčiau, balsuojama dėl teisių suteikimo tam tikram laikotarpiui (konkretų terminą nustato stiuardai Meta Wiki). --Homo ergaster (aptarimas) 13:57, 10 birželio 2022 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

[keisti]

 1. --Adamvs (aptarimas) 11:11, 10 birželio 2022 (UTC)Atsakyti[atsakyti]
 2. --7elteven (aptarimas) 16:34, 11 birželio 2022 (UTC)Atsakyti[atsakyti]

Prieš[keisti]

Susilaiko[keisti]

Komentarai[keisti]

Atmesti prašymai[keisti]

Nuorodos[keisti]